Yaratılmış her şeyin insana hizmet ettiği ve şu AN'da üzerinde yaşadığımız dünyanın da evimiz olduğu ve ortak YAŞAM amacının SEVGİ olduğu BİLİNCİ ile ürettiğimiz özgün ürünlerimizi sizlerin beğenisine sunmaya karar verdik.

Doğaya yakın durmanın ve öneminin farkında olarak, TEKSTİL sektörünün üretim sürecinde oluşan tonlarca kimyasal atığın, kanallardan denizlere aktığını, hatta bazen sokaklara taştığını görmek hep içimizi acıtmıştır.

Doğaya zarar vermeyen boyalarla ekoloji-dostu giysiler üretmenin bir yolu olmalıydı. Yani hem hammaddesi pamuk, ipek ve yün gibi doğal, hem de boyası sebze, meyve, taş, toprak, yaprak gibi doğada bulunabilen malzemelerden, yani “kök boya”lar dan olsun.


 Geleneksel olarak, “kök boya”, yün ve ipek gibi malzemelerin boyamasında kullanılırdı. Ancak bu yöntem pamuklu kumaşların üzerine uygulanmıyordu. Bizim de çözmeye çalıştığımız konu bu oldu!

Yola böyle çıktık. Aradığımız şey buydu. Araştırmalara başladık. Uzun süren denemeler sonucunda, pamuklu kumaşlar üzerine “kök boya”yı sabitlemeyi başardık. Ve hayretle fark ettik ki;


 Ne Türkiye’de ne de dünyada hem hammaddesi, hem boyası, hem de süreci başından sonuna kadar doğal olan herhangi bir pamuklu giysi üretimi yapılmıyordu.


♥ Üstelik,“organik” sertifikası altında satılan giysilerin de aslında sadece hammaddeleri “organik”, yani %100 pamuk, yün ya da ipek, ama boyaları tamamen doğal değil.


 Tüm bu düşüncelerle deneme üretimi yapmaya karar vererek; kullanılacak kumaşların kalite ve niteliklerini belirledik. Tüm malzemelerin, her zaman doğada bulunabilir olması, içeriği ve nasıl üretildiği, dikkat edilen en önemli hususlardı.


 Oluşturulacak markanın isminin yapılan işi kapsamlı bir şekilde ifade eden bir anlam taşıması için Türk ve Altay mitolojisinde ve halk inancında Toprak Ana anlamına gelen "Tobra Ana"da karar verdik.


♥ Beden etiketi de bir mizah içermekte olup; 1 bedeni tek çizgili çubuk adam, 2 bedeni ise iki çizgili çubuk adam olarak tasarladık.